Akcje

Koncert andrzejkowy UTW

Składamy serdeczne podziękowania studentom UTW i Muzeum w Rybniku, za zaproszenie na koncert andrzejkowy w ramach projektu „Artystyczne pasje studentów seniorów”. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy koncertu chóru „Moderato” oraz recytacji wierszy Janiny Podlodowskiej w interpretacji aktorów ” Teatrzyku na pięterku 60+”.

Jeszcze raz dziękujemy.

Msza św za zmarłych podopiecznych…

13 listopada w Kościele Akademickim po raz kolejny została odprawiona msza św w intencji wszystkich zmarłych podopiecznych i wolontariuszy Niemedycznego Hospicjum Domowego.Msza św została poprzedzona modlitwą różańcową za zmarłych.
Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę.

Prelekcja

„Kimkolwiek jesteś bądź zawsze dobry, a wolontariat hospicyjny niech będzie Twoim sensem życia”.
Pod takim hasłem w minioną środę, w Szkole na Zamysłowie odbyła się już po raz kolejny prelekcja.
Odbiorcami jej byli tym razem uczniowie klas 8, a tematem spotkania była pomoc i posługa jaką każdego dnia bez względu na porę i dzień tygodnia z uśmiechem na twarzy i sercem na dłoni sprawują nasi wolontariusze.
Prelekcja ta była też okazją do przekonania młodzieży, że pomagając innym samemu można być szczęśliwym, czego dowodem jesteśmy my-wolontariusze.
Widać było, że temat ten nie jest obojętny młodzieży, a zainteresowanie tym co robimy na co dzień rosło z minuty na minutę.
Po spotkaniu uczniowie przeszli do wyznaczonego miejsca, by zasadzić żonkile w ramach akcji Pola Nadziei.
Ogromnym zaskoczeniem były przygotowane przez młodzież podarunki dla naszych podopiecznych – produkty spożywcze i środki czystości.❤️❤️❤️
Bardzo dziękujemy za tak miłe przyjęcie, wielkie serducha i ogromną życzliwość.
(tekst Marek Ś.)

Kwestowaliśmy

1 listopada kolejny raz wolontariusze naszego hospicjum wraz z przyjaciółmi oraz gośćmi kwestowali przy wejściach na rybnicki cmentarz komunalny.

,

Dzięki Państwa życzliwości udało się zebrać kwotę 11.286,39 zł, którą to przeznaczymy na zakup niezbędnych środków i sprzętu rehabilitacyjnego.

Dziękujemy za tak miłe i ciepłe słowa i za gesty życzliwości, dzięki którym wiemy, że jesteście Państwo z nami i nas wspieracie.

Dziękujemy za każdą wrzuconą złotówkę.

Dziękujemy przesympatycznej młodzieży Liceum im Frycza w Rybniku, paniom z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, naszemu duchowemu opiekunowi ks. Wojtkowi oraz p. Mateuszowi z Kabaretu Młodych Panów, którzy po raz kolejny nas wspomogli w kwestowaniu.

Kwestujemy

1 listopada naszych wolontariuszy z puszkami i żółtymi chustami można będzie spotkać przy wejściach na cmentarz komunalny w Rybniku w godzinach od 07:00-18:00.
Zbieramy oczywiście na rzecz Niemedycznego Hospicjum Domowego, a wspierać nas będą panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież z zaprzyjaźnionych szkół oraz zaproszeni goście.
 
Już dziś pragniemy podziękować za każdą wrzuconą złotówkę.
Dochód przeznaczony zostanie na zakup najpotrzebniejszego sprzętu rehabilitacyjnego i środków higienicznych dla podopiecznych naszego hospicjum.
Do zobaczenia…

„Ze szczupakiem w herbie”

Śpiew, radość i zabawa – tak przebiegało ostatnie spotkanie wolontariuszy i podopiecznych naszego hospicjum.
Tym razem odbyło się ono 9 października w rest. „Leśna Ostoja” w Rybniku, gdzie mieliśmy wielką przyjemność zobaczyć sztukę ” Ze szczupakiem w herbie” przedstawioną przez grupę teatralną „Teatrzyk na pięterku 60+” i wolontariuszy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rybniku. Dziękujemy aktorom za przyjęcie zaproszenia i umilenie nam czasu (gromkie brawa to najlepsza recenzja), a właścicielom i pracownikom „Leśnej Ostoi” za możliwość po raz kolejny zorganizowania spotkania.

I znów sadzimy

Cieszymy się ogromnie z kolejnej relacji z sadzenia cebulek żonkili . Oto ona:
„Przedszkole nr 26 w Rybniku dołączyło do Akcji Pola Nadziei. Dzieci, korzystając z przepięknej jesienne aury, w październiku sadziły cebulki oraz zapoznały się z celem akcji, czyli niesienia pomocy osobom potrzebującym … teraz pozostaje nam czekać na wiosnę i mieć nadzieję, że nasza praca zaowocuje.”
Składamy serdeczne podziękowania dzieciaczkom oraz ich opiekunkom za włączenie się do akcji i również z wielką niecierpliwością czekamy na wiosnę, by wspólnie podziwiać żółte poletka kwiatów nadziei.

Sadzimy cebulki żonkili cd

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 z Rybnika także włączył się w naszą akcję, a oto ich relacja:
„Meldujemy wykonanie zadania.
Nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Pod Aniołami” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Rybniku Golejowie wraz z opiekunką koła Janiną Rojczyk i panią Moniką Sitek-Cnotą zasadzili 100 sztuk żonkili na 2 rabatach w kształcie serc. Chcielibyśmy w ten sposób włączyć się w piękną akcję „Pola Nadziei”, organizowaną przez Rybnickie Niemedyczne Hospicjum Domowe im. Rafała Kalinowskiego. W ten sposób solidaryzujemy się z ciężko chorymi i umierającymi. Będziemy o cebulki dbać tak, aby jak najwięcej ich zakwitło, a zdobyte środki przekażemy Hospicjum.”
Dziękujemy bardzo gorąco za trud, zaangażowanie i serduszka włożone w akcję i czekamy na wiosenną fotorelację z kwitnących żonkilowych serc❤️😘.

i znów sadzimy

Dzieciaczki wraz z opiekunkami z przedszkola nr 7 z Rybnika są kolejnymi uczestnikami akcji „Sadzimy cebulki żonkili”, którym bardzo gorąco dziękujemy za zaangażowanie, włożone serce i to wielkie skupienie widoczne na buziach przy sadzeniu każdej cebulki😘.
Raduje nas, że akcja ta cieszy się tak dużym powodzeniem i wierzymy, że idea pomocy drugiemu człowiekowi wpajana dzieciom od najmłodszych lat, w przyszłości zaowocuje wielkimi plonami.

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑