Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego

Akcje

POLA NADZIEI

Międzynarodowa akcja, której  celem  jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie.

W Szkocji  rozpoczęła ją Fundacja Marie Curie Cancer Care. W Polsce, jako pierwsze zorganizowało ją w 1998 roku Hospicjum św. Łazarza z Krakowa.  Akcja ma na celu uwrażliwić osoby zdrowe na  ludzi cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.  Żonkil jest symbolem nadziei dla chorych.

Co roku na początku paŸpaździernika na całym świecie sadzi się cebulki  żonkili przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach.

Wiosną, kiedy żonkile kwitną,  wolontariusze  kwestują  na rzecz hospicjum. Ofiarodawcy otrzymują za przekazany datek kwiat żonkila lub jego symbol – symbol nadziei na nowe życie – odrodzenie.

14-15 kwietnia 2012 roku odbył się I Finał Rybnickich Pól Nadziei.

W „Żonkilowy Weekend” można było spotkać na Rybnickim Rynku wolontariuszy hospicjum kwestujących i opowiadających mieszkańcom o idei Pól Nadziei. Sobotnia część finału była pełna atrakcji – w południe na Rynku dzieci mogły spotkać się z wolontariuszami z raciborskiego oddziały Fundacji „Dr Clown”, w Centrum Handlowym Plaza mieszkańcy mieli okazję oglądać wystawę prac konkursowych oraz dowiedzieć się więcej o działalności hospicjum. W Plazie również Pola Nadziei wspierali swoimi występami tancerze z zespołu „Przygoda” oraz z zespołu tanecznego RCK jak również zawodnicy Rybnickiego Klubu Jujitsu Sportowego. Więcej w zakładce Pola Nadziei.

Sobotnie wydarzenia uwieńczył koncert podczas którego sala budynku Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku zamieniła się w „pokojowy ring” gdzie w niezwykłym klimacie mieliśmy okazję usłyszeć dwa poetyckie duety:
Hannę Kaczmarek i Zbigniewa Dobrzyńskiego z zespołu „Pieprzyk” oraz Martynę i Andrzeja Czech z „Chwili Nieuwagi” …

Więcej informacji w zakładce „Pola nadziei”

V KIERMASZ WIELKANOCNY

1-go kwietnia 2012 roku odbył się drugi już doroczny kiermasz wielkanocny. Na kiermaszu można było zakupić ciasta domowego wypieku a także wziąć udział w loterii fantowej. Cały dochód został przeznaczony na potrzeby hospicjum. Kiermasz odbył się w budynku Duszpasterstwa Akademickiego DAR przy ul. Brudnioka 5, a dodatkowo przed każdą Mszą Świętą można było nabyć oryginalne palmy wielkanocne wykonane przez utalentowanych wolontariuszy. Serdeczne podziękowania składamy na ręce naszych DARCZYŃCÓW w szczególności wszystkim tym, którzy przynieśli dary na rzecz loterii, pani Eulalii Czaja oraz Chórowi Duszpasterstwa Akademickiego „DAR”

WYSTAWA „Z POTRZEBY SERCA”

2-go marca 2012 o godz.18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. J. Szafranka 7 w Rybniku odbył się wernisaż wystawy pod tytułem „Z potrzeby serca”. Wystawę można oglądać do końca marca – zapraszamy. Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani Dyrektor rybnickiej biblioteki, bez zaangażowania której wystawa nie doszłaby do skutku, chórowi RIOGospel, który uświetnił wernisaż oraz wolontariuszom, bez których wystawa nie mogłaby się odbyć.

I BAL HOSPICYJNY

18 lutego 2012 w Hotelu Politański odbył się pierwszy w historii naszego hospicjum Bal Charytatywny. Całkowity dochód z balu już wkrótce przeznaczymy na zakup niezbędnego sprzętu.

W 2013 r. Odbył się drugi już doroczny BAL CHARYTATYWNY, którego całkowity dochód został przeznaczony na cele naszego Hospicjum. Aby nasi wolontariusze mogli bezpłatnie udzielać pomocy chorym potrzeba funduszy – na środki higieniczne, dezynfekujące, opatrunki, dojazdy, telefony, szkolenia, sprzęt medyczny ale również na sprawy akcyjne, biurowe, administracyjne aby móc do Was docierać z informacjami jak i na remont budynku Juliusz. Zebrało się 108 ludzi dobrej woli aby połączyć przyjemne z pożytecznym i bawiąc się do białego rana wspierać dzieło rąk naszych Wolontariuszy. W galerii można znaleźć fotorelację z Balu. A poniżej prezent od pana Janusza Rzymanka – materiał filmowy z balu:

KONCERT KOLĘD

8 stycznia godzinie 18.00 w kościele Księży Werbistów pw. Królowej Apostołów w Rybniku odbył się koncert kolęd. Podczas koncertu najpiękniejsze kolędy oraz pieśni Bożonarodzeniowe zaśpiewali:

  • Chór Bel Canto związany z Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku,
  • Chór Duszpasterstwa Akademickiego w Rybniku,
  • Chór Cantate Deo z parafii pw. Jadwigi Śląskiej na Nowinach
  • Chór Regina Apostolorum z parafii pw. Królowej Apostołów oraz
  • Zespół Singers wraz z solistą Mateuszem Piecowskim – wokalistą zwycięskiej grupy programu „Bitwa na głosy”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Chmurka tagów