Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego

Prelekcja dla młodzieży

Za nami kolejna prelekcja dla młodzieży.
Tym razem gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, a słuchaczami były klasy 2 i 3 technikum.
Składamy serdeczne podziękowania dyrekcji oraz gronu pedagogicznemu za zaproszenie i ciepłe przyjęcie, a młodzieży za cierpliwe wysłuchanie naszego świadectwa.
dav

Reklamy

Dnia 14 listopada 2018 r w Kościółku Akademickim jak co roku wspominaliśmy naszych zmarłych podopiecznych. Msza św. w ich intencji została poprzedzona wspólną modlitwą różańcową. mde

Kwestowaliśmy 1 listopada

Jak co roku tak i w tym, w dniu 1 listopada kwestowaliśmy na cmentarzu komunalnym w Rybniku. Nie byliśmy jednak sami.

Pomagała nam młodzież z I liceum Ogólnokształcącego im Powstańców oraz z II Liceum Ogólnokształcącego im A. Frycza Modrzewskiego oraz panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dzięki ich pomocy i hojności darczyńców uzbieraliśmy 11733,98zł + 2,0 ero + 1 korona duńska.

Serdecznie dziękujemy za każdy wrzucony grosik, za miłe słowa i gesty, za to , że nie przechodzicie obojętnie obok drugiego człowieka.

Dziękujemy Wam młodzieży ( tej starszej i mlodszej) za poświęcony czas, za to, że tak chętnie i tak licznie odpowiedziałaś na nasz apel.

Kochani po prostu – DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE.

 

 

1 listopada kwestujemy

1 listopada wolontariuszy z puszkami zbierających na rzecz Niemedycznego Hospicjum Domowego spotkać będzie można przy wejściach na cmentarz komunalny w Rybniku od godz 07:00 do 18:00.
Pomocą służyć nam będzie młodzież z zaprzyjaźnionych szkół oraz panie z UTW.
Już dziś pragniemy podziękować Wam za każdą zostawioną złotówkę.

Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na zakup najpotrzebniejszego sprzętu rehabilitacyjnego i środków higienicznych dla podopiecznych naszego hospicjum.

W miniony piątek rozdaliśmy dyplomy i listy z podziękowaniami za udział w akcji sadzenia cebulek  wszystkim firmom, szkołom i przedszkolom.

W tym też dniu miłą niespodziankę przygotowała dla nas młodzież ZSP nr 10 w Rybniku, która przekazała na ręce naszego przedstawiciela środki higieniczne takie jak pampersy, opaski, gaziki jałowe,  za które bardzo dziękujemy, a które bardzo nam się przydadzą. 

Pielgrzymka wolontariuszy do Gidl

Matka Boża Gidelska – to do niej sobotę 20 pażdziernika grupa wolontariuszy wybrała się, by oddać Jej pokłon i prosić o potrzebne łaski dla nas i naszych najbliższych.

Mamy nadzieję, że prośby nasze zostaną wysłuchane, a my dziękujemy za te wspólnie spędzone chwile i czekamy na następne takie nasze wspólne wyjazdy.

Kolejny już raz na zaproszenie uczniów i nauczycieli przedstawiciele naszego hospicjum mogli gościć w Liceum im. Powstańców Śląskich w Rybniku i dać świadectwo o posłudze drugiemu człowiekowi.44383279_1991566351140782_1827764981110669312_n

Chmurka tagów