Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego

Zakupiliśmy kolejne łóżka

Z wielką radością pragniemy poinformować, że dzięki zgromadzonym środkom pieniężnym udało nam się kolejny raz zakupić łóżka rehabilitacyjne w ilości 6 sztuk, które w najbliższych dniach przekazane zostaną do domów chorych.

Reklamy

Pola Nadziei 2018/2019

Witajcie,
Środa, 10 X 2018  to dzień sadzenia cebulek w ramach akcji „Pola Nadziei”. Sadzili nie tylko nasi wolontariusze, ale przede wszystkim dzieci i młodzież z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli oraz zaproszeni goście.
Super dzieciaczki, uśmiechnięta młodzież i grono pedagogiczne, cudowna pogoda i… 800 sztuk cebulek żonkili zasadzonych w rozwijającym się, a już pięknym miejscu Rajzapunkt w Rybniku-Zamysłowie.
Serdecznie dziękujemy za to, że na nasz apel odpowiedziało tak wiele szkól i przedszkoli, co nas niezmiernie raduje. Wielką rzeczą bowiem jest, że idea hospicyjna dociera do tak wielu młodych ludzi, a oni z wielką empatią na nią odpowiadają.
Dziękujemy za przygotowane występy artystyczne, które zachwyciły nasze serca i umiliły nam czas, za miłe słowa i gesty, za każdy uśmiech.

Dziękujemy również wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób dopomogły nam w organizacji tego przedsięwzięcia.

Podziękowania składamy zieleni miejskiej za przygotowanie miejsca pod cebulki, pani Danusi Hanak z rady dzielnicy Zamysłów, radnemu Franciszkowi Kurpanik, którzy w wielkim stopniu pomogli nam przy organizacji tego przedsięwzięcia, panu Bartkowi Dzierżęga za wypożyczenie sceny.

Przepyszne słodkości jedliśmy dzięki uprzejmości piekarni Pierchała i Dziwoki z Rybnika, którzy zasponsorowali ciasta.

Dziękujemy również wszystkim zaproszonym gościom min. panu Prezydentowi miasta Rybnik, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Mamy nadzieję, że na kolejnych akcjach znów się spotkamy, bo jest to dla nas naprawdę ważne. To, że jesteście z nami dodatkowo nas uskrzydla, dodaje nam sił i motywacji. A dla naszych podopiecznych, którzy z nami dziś byli i którym o Was poopowiadamy to dodatkowe źródło nadziei i radości.
Pięknie dziękujemy.

 

Pola Nadziei 2018/2019

Zapraszamy…

skanowanie0001

20180919_154748 „100 wolontariuszy na 100-lecie” to szkolenie, zorganizowane przez Fundację Caritas Katowice, w ramach projektu Caritas Polska i Jeromino Martins Polska SA „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”, na które nasze hospicjum zostało zaproszone.
Cel projektu – to przeprowadzenie warsztatów z zakresu: pomagania, rozwoju osobistego, umiejętności budowania relacji.
Szkolenia te przeprowadzane są w kilku terminach, a niedawno zakończyło się jedno z nich, w którym to uczestniczyła i nasza wolontariuszka Marysia.
Były wykłady, dyskusje, warsztaty, treningi, zajęcia towarzyskie i codzienna wspólna modlitwa i eucharystia.
Dziękujemy za zaproszenie, za podjęte ciekawe i życiowe tematy, „doszlifowanie” wiedzy już posiadanej i nowe podejście do znanych spraw.
Pozdrawiamy wszystkich prowadzących i uczestników.
Było cudownie.
A na następny termin przygotowują się już kolejni wolontariusze.
A zatem do zobaczenia…

Daffodils.Zapraszamy wszystkie zainteresowane szkoły, przedszkola, instytucje.

Do zobaczenia…

Serdecznie zapraszamy w najbliższą środę tj. 19 września na mszę św. w intencji naszego hospicjum na godz 18:00 do Kaplicy akademickiej św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein – Kampus Akademicki w Rybniku).
W tym dniu nie będzie zebrania na Zebrzydowickiej.
Zapraszamy.

1-narcissus-695530_960_720-001

Chmurka tagów