Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego

Szkolimy się…

„Hospicjum-dzieło miłosierdzia” to hasło spotkania szkoleniowo-formacyjnego Forum Hospicjów Polskich jakie miało miejsce w dniach  11-13.12. 2015 r.  z którego to nasi wolontariusze w osobach Kasi-prezes,Irenki,Oliwii,Justyny,Roksany,Eugeniusza,  Jacka i Marka szczęśliwi i umocnieni w wierze ,nadziei i miłości powrócili do swoich domów.

Wyjazd miał miejsce w miniony piątek kiedy to po pracy,szkole,wizyt u podopiecznych punktualnie o godz 15,30 hospicyjnym busem udali się do Krakowa.

Nie trudne były zakorkowane drogi,zwężenia  czy kolejka u bramek autostrady.Ważne aby szczęśliwie i na czas dojechać na pierwszy wykład który to o godz 19,30 rozpoczął ks.Biskup Grzegorz Ryś otwierając jednocześnie z ks.Władysławem Dudą spotkanie formacyjne.Ten dzień mimo ,że tylko podróż i jeden wykład zakończył się przed  godz. 24 kiedy to po wspólnym posiłku nastał czas na nocleg w schronisku młodzieżowym.

Kolejny dzień to sobota.

Wczesna pobudka,wspólny posiłek i dojazd do Łagiewnik na wykłady i spotkanie z wolontariuszami innych hospicjów.

Tematy poruszane podczas konferencji to min: Towarzyszenie umierającemu,dylematy etyczne u schyłku życia,uporczywa terapia w opiece hospicyjnej,duszpasterstwo hospicyjne.

Był czas na wspólny obiad,rozmowę przy kawie jak również na Eucharystię która zakończyła ten pełny wrażeń dzień.Cieszy nas fakt ,że spotkaliśmy wiele zaprzyjaźnionych osób min.Ks Pawła z Hospicjum Warszawskiego wraz z koordynatorką wolontariuszy jak i panią psycholog,  u których to gościliśmy wiosną i jesienią na szkoleniu wolontariuszy.

Niedziela to czas powrotu  do swoich domów i  podopiecznych .Jednak zanim to nastąpiło wspólnie uczestniczyliśmy we mszy św. pod przewodnictwem ks.kardynała Stanisława Dziwisza .Byliśmy jednocześnie świadkami otwarcia Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Krakowskiej.

Tak minął kolejny dzień a od jutra praca,nauka i posługa drugiemu człowiekowi.Życzymy Wam wszystkim i sobie wzajemnie abyśmy mogli w oczach bliźniego ujrzeć niebo.

Radujmy się ! Pan jest blisko!Niech czas na spotkanie z Panem będzie wypełniony radością. (red. Marek)

5     43

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: