Niemedyczne Hospicjum Domowe im. św. Rafała Kalinowskiego

Wielkie sadzenie żonkili 2015

Tak jak zapowiadałam 6 października zebraliśmy się w różnych miejscach Rybnika by zasadzić cebulki kwiatów nadziei – żonkili. Punktualnie o 16:00 przed Lidlem na ulicy Reymonta zebrała się grupa kilkunastu wolontariuszy. Przyodziali się w firmowe koszulki (żeby dobrze nas było widać), zakasali rękawy i zabrali się do przygotowania podłoża. Chociaż ciężko było spulchnić od lat porośniętą trawą ziemię nie narzekali i dzielnie walczyli z darniami i kamieniami.

Około 17:30 dziewczyny mogły przystąpić do sadzenia pierwszych cebulek. Niezmiernie miło nam było, gdy także przechodzący mieszkańcy naszego miasta chętnie włączali się i sadzili „swoje” cebulki. Muszę przyznać, że czułam ogromną radość z tego powodu.

cebulki lidl 4cebulki lidl 3                                                                cebulki lidl 1

W tym samym czasie nasza młodzież pod bacznym okiem Antka, Piotra i Kazika upiększała rabatkę przy Kościele p.w. św. Jadwigi na Nowinach:

cebulki jadwiga 2cebulki jadwiga 5

A Pan Staszek zadbał by poletko żonkilowe powstało także przy Kościółku Akademickim

cebulki Staszek

Dziękujemy za pomoc i życzliwość także Zieleni miejskiej oraz redaktorom „Gazety Rybnickiej”, „Nowin”, „Dziennika Zachodniego” telewizji TVT.

W tym roku pola nadziei powstaną także:

W przedszkolach:  nr 7, 17 i 13  w Rybniku,  w Świerklanach,  nr 16 w Wodzisławiu Śl., zespole szkolno – przedszkolnym nr 9 w dzielnicy Zamysłów, gimnazjum nr 12 w dzielnicy Niewiadom.
Przy Kościołach: Królowej Apostołów, św. Józefa Robotnika,  Matki Boskiej Częstochowskiej  w Rybniku oraz ewangelicko – augsburskiego św. Trójcy w Wodzisławiu Śl.

przy Urzędzie Miasta Rybnik

Niech każdy żonkil, który wiosną pięknie zakwitnie będzie promykiem słońca w sercu tych,  którym na co dzień mamy to szczęście ofiarować cząsteczkę siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: